Tisk štítků přímo z Shoptetu vám může ušetřit hodiny práce

Tisk produktových a adresních štítků je denní rutinou všech e-shopů. Shoptet má řešení formou doplňku Tisk štítků, se kterým štítky připravíte přímo v rámci platformy. Otestovali jsme ho a máme pro vás zhodnocení.

Tisk produktových a adresních štítků je denní rutinou každého e-shopu. Exportování dat do Excelu a několikahodinová příprava štítků v dalším nástroji je ale pěkně úmorná. Shoptet proto přišel s doplňkem Tisk štítků, který vám umožní všechna data připravit k tisku v rámci jeho platformy. Rovnou jsme ho otestovali na několika e-shopech a máme pro vás zhodnocení.

Co doplněk Tisk štítků umí?

Doplněk umožňuje vytisknout štítky k označení produktů a objednávek ve čtyřech krocích:

  1. Vyfiltrujete si potřebné produkty nebo objednávky.
  2. Vyberete údaje o produktech/objednávkách k tisku.
  3. Vyberete si šablonu a velikost tiskového archu.
  4. Potvrdíte tisk a získáte štítky v PDF formátu.

Na štítek můžete vložit libovolné údaje o produktech nebo objednávkách, ale i pozici produktu na skladě, což je velká pomoc pro logistiku. Můžete také přidat informace o vašem e-shopu jako třeba kontakt nebo logo. A tou snad největší výhodou je, že vám doplněk k štítku vygeneruje čárový kód.

Tisk-stitku-z-shoptetu-1

Vzhled štítků si zvolíte sami

Na výběr máte z několika připravených responzivních šablon a několika nejběžnějších rozměrů štítků. Ty podle našich zkušeností naplní potřeby naprosté většiny e-shopů. Aplikace vás přitom celým procesem hezky provede.

Pokud ale chcete mít šablonu vlastní, ani to není problém. Samotný Shoptet uvádí, že ji zvládne napsat každý mírně pokročilý HTML programátor. Potřebuje ovládat psaní v jazyce Liquid, což je kombinace HTML, CSS a zástupných symbolů a funkcí pro práci s daty. Pomocí zástupných symbolů jsou pak v šabloně dostupné všechny údaje k produktu (respektive jeho variantě), které máte nastaveny v administraci e-shopu. Detailní návod k sestavení vlastních šablon najdete přímo v administraci doplňku.

Ukázka šablon

Tisk-stitku-z-shoptetu-2

Doplněk pro tisk štítků pomůže každému e-shopaři

Díky tomu, že na štítek můžete umístit jakékoliv údaje o produktu nebo objednávce, doplnit třeba logo a vygenerovat čárový kód, se nebojíme tvrdit, že doplněk Tisk štítků pomůže snad každému e-shopaři. Využijete ho, pokud:

  • jste výrobce a potřebujete na produkt umístit všeobecné informace jako název, EAN, adresu firmy apod.,
  • potřebujete tisknout údaje adresáta na odesílané zásilky,
  • máte velkoobchod a potřebujete na produkt nalepit štítek dovozce se základními údaji o produktu,
  • potřebujete označovat skladové položky a zpřehlednit váš sklad,
  • máte kamennou prodejnu nebo stánek a potřebujete na produkty vytisknout cenu, jméno prodejce nebo cokoliv jiného.

A s naším hodnocením souhlasí i samotní uživatelé:

Tisk-stitku-z-shoptetu-3

Jak doplněk aktivovat a ovládat

Pokud si chcete tisk štítků usnadnit i vy, doplněk Shoptetu pořídíte zde. Na základě vlastních zkušeností bychom řekli, že jeho cena je za hodiny ušetřené práce a mnohdy i nervů opravdu příznivá. Po objednání a úspěšné instalaci už můžete s tiskem štítků rovnou začít. Doplněk ovládáte přes samostatnou webovou aplikaci, do které mají automaticky přístup všichni administrátoři e-shopu přímo skrze Shoptet. Odkaz na přihlášení do doplňku najdete v administraci e-shopu > Propojení > Správce Doplňků > kategorie Produkty > Tisk Štítků > Akce „Nastavení“.

Sdílejte článek na:

Máte zájem o naše služby?

Zavolejte nám nebo napište přes kontaktní formulář